• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Your Honor

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½