• 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • 7500

    ★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Good Boys

    ★½

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Mr. Indifferent

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Halloween

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • Okja

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½