• The Invisible Man

    ★★½

  • Siberia

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Circumstantial Pleasures

    ★★½

  • É Rocha e Rio, Negro Leo

    ★★★½

  • Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★½

  • O que restou

    ★★★½

  • Twelve Seasonal Films

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Personal Growth

    ★★½

  • Chasing Dream

    ★★★½

  • Contemporary Cinema

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Ancient Sunshine

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

  • Sertânia

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Phantom Ride

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • So The Ghosts Won't Follow Me

    ★★

  • El mar peinó a la orilla

  • Crawl

    ★★½

  • log 0

    ★★★★

  • The White Storm 2: Drug Lords

    ★★★

  • (don't write that love letter to me)

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Above the Rain

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Domino

    ★★★

  • Avengement

    ★★★

  • The Halt

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Tommaso

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Red Shift

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • O Imortal

    ★★½

  • Depraved

  • Us

    ★½

  • Long Shot

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Triple Threat

    ★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★

  • Synonyms

  • Fourteen

    ★★★

  • Roma Morte

    ★★★½

  • A Story from Africa

    ★★★

  • The New King of Comedy

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • High Flying Bird

  • Pattaki

    ★★