• The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • The Intruder

  • Tolkien

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Room

    ★½

  • De Pernas pro Ar 3

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Act

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • I See You

    ★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Albatroz

    ★½

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Battle of the Classes

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • The Prodigy

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Corporate Animals

    ★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • In the Heart of the World

    ★★★★

  • Trágicas

  • Harpoon

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Polaroid

    ★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Yao

    ★★

  • Vice

    ★★½

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Pooka!

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ghost Killers vs. Bloody Mary

    ★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Mortal Engines

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Creed II

    ★★½