• Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Scare Me

  • My Spy

    ★★★

  • The Grudge

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The First Temptation of Christ

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Are You Afraid of The Dark?

    ★★½

  • Jexi

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • In the Tall Grass

  • 3 from Hell

    ★★★

  • The Beach House

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • The Vigil

    ★★½

  • Hope

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Eye for an Eye

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Spiral

    ★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Nimic

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • O Amigo do Rei

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Avengement

    ★★★

  • Assimilate

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Chicuarotes

    ★★★

  • Rocketman

    ★★½