Luiz has logged 28 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Accident

Accident

1967
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Intruder

The Intruder

2019
×
Edit this entry  
17
Infinity Chamber

Infinity Chamber

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Maria: Don't Forget I Come From the Tropics

Maria: Don't Forget I Come From the Tropics

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
VIPs: Histórias Reais de um Mentiroso

VIPs: Histórias Reais de um Mentiroso

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Our Daily Bread

Our Daily Bread

1934
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry