Luiz has logged 11 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crô em Família

Crô em Família

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Crô

Crô

2013
×
★½
Edit this entry  
25
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Kill Me Please

Kill Me Please

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life Is a Bitch

Life Is a Bitch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Acrimony

Acrimony

2018
×
½
Read the review Edit this entry