Luiz has logged 16 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Royal Exchange

The Royal Exchange

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Everlasting

Everlasting

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Story of the World

Another Story of the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Le Brio

Le Brio

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★
Edit this entry  
09
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Edit this entry