Luiz has logged 11 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Passengers

Passengers

2016
×
Edit this entry