Luiz has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Sort of Family

A Sort of Family

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Mudbound

Mudbound

2017
×
Edit this entry  
26
Motorrad

Motorrad

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Gnome Alone

Gnome Alone

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Three

Three

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry