• Correspondência

    ★★★½

  • Ulysse

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★½

  • Nanook of the North

    ★★★★

  • Killed the Family and Went to the Movies

    ★★★★½

  • Following All Protocols

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Wes Anderson: Centered

    ★★½

  • Eyes of Hitchcock

    ★★★½

  • What Is Neorealism?

    ★★★★½

  • Bicycle Thieves

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Halloween: The Curse of Michael Myers

    ★★★½