Luís has logged 30 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
492: A Man Called Death

492: A Man Called Death

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Friend Nietzsche

My Friend Nietzsche

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rafinha Bastos: Ultimatum

Rafinha Bastos: Ultimatum

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avatar Spirits

Avatar Spirits

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry