• Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

  • Bride of Chucky

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Insidious

    ★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Halloween II

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

    ★★

  • Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★★

  • You're Next

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Phantasm

    ★★½

  • The Birdcage

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★★½

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

    ★★★★