• Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Loop

  • The Grudge

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Wind

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

  • I'm No Longer Here

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Cat in the Wall

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Hellboy

    ½

  • Little

    ★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½