Luis Angel has logged 27 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Naked Animals

Naked Animals

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Night of the Beast

The Night of the Beast

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night of the Beast

The Night of the Beast

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Idealists

The Idealists

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry