Luis Angel has logged 172 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aztech

Aztech

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Things We Dare Not Do

Things We Dare Not Do

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
El tamaño si importa

El tamaño si importa

2015
×
Edit this entry  
30
All That Is Invisible

All That Is Invisible

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fauna

Fauna

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ricochet

Ricochet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fire Within

Fire Within

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Asphalt Goddess

Asphalt Goddess

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amalgam

Amalgam

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Naked Animals

Naked Animals

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Night of the Beast

The Night of the Beast

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night of the Beast

The Night of the Beast

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry