• Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Aztech

    ★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • All That Is Invisible

    ★★½

  • Asphalt Goddess

    ★★★

  • Amalgam

    ★★★½

  • Fire Within

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Ricochet

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Idealists

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Fauna

    ★★½

  • New Order

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Things We Dare Not Do

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Naked Animals

    ★★★½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Cindy La Regia

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★