Luis_989 has logged 128 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Parts You Lose

The Parts You Lose

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulan Legend

Mulan Legend

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Grain

Grain

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankie

Frankie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trigger Point

Trigger Point

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Okoroshi

The Lost Okoroshi

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Homunculus

Homunculus

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Tentacles

Tentacles

2021
×
★½
Edit this entry  
25
kid 90

kid 90

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Slaxx

Slaxx

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hall

Hall

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Seobok

Seobok

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Shades of the Heart

Shades of the Heart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
My Bossy Girl

My Bossy Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uno para todos

Uno para todos

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Diva

Diva

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nothing

The Nothing

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Love Guide for Dumpees

Love Guide for Dumpees

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Table

The Table

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry