Luis_989 has logged 139 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 100 Candles Game

The 100 Candles Game

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Trial by Jury

Trial by Jury

1994
×
Read the review Edit this entry  
31
The Five

The Five

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suspect

The Suspect

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rams

Rams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Don Juan DeMarco

Don Juan DeMarco

1994
×
★★½
Edit this entry  
30
Mistrial

Mistrial

1996
×
★½
Edit this entry  
30
Finding 'Ohana

Finding 'Ohana

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palmer

Palmer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Professor

The Professor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jarhead: Law of Return

Jarhead: Law of Return

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Jarhead 2: Field of Fire

Jarhead 2: Field of Fire

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jarhead 3: The Siege

Jarhead 3: The Siege

2016
×
★★
Edit this entry  
28
I Am the Night

I Am the Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Enemy Within

The Enemy Within

1994
×
★★
Edit this entry  
27
Fatal Contact: Bird Flu in America

Fatal Contact: Bird Flu in America

2006
×
★½
Edit this entry  
27
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
P Storm

P Storm

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Blind Justice

Blind Justice

1994
×
★★½
Edit this entry  
25
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Best Summer of My Life

The Best Summer of My Life

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Boarding School

Boarding School

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Totem

Totem

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Car: Road to Revenge

The Car: Road to Revenge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Windmill

The Black Windmill

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
L Storm

L Storm

2018
×
★★
Edit this entry  
24
S Storm

S Storm

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Z Storm

Z Storm

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
Edit this entry  
23
No Man's Land

No Man's Land

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Six Minutes to Midnight

Six Minutes to Midnight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Freeway

Freeway

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ultraman Geed the Movie: Connect! The Wishes!!

Ultraman Geed the Movie: Connect! The Wishes!!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
American Skin

American Skin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry