Luis_989 has logged 112 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Control

Control

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Conversations with Other Women

Conversations with Other Women

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Abe & Phil's Last Poker Game

Abe & Phil's Last Poker Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Destino

Destino

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Salt

Under the Salt

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Acts of Violence

Acts of Violence

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas

Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle of Surabaya

Battle of Surabaya

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blame

Blame

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Suck It Up

Suck It Up

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
LBJ

LBJ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Always Watching: A Marble Hornets Story

Always Watching: A Marble Hornets Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood-C: The Last Dark

Blood-C: The Last Dark

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Devilman Volume 3: Devilman Apocalypse

Devilman Volume 3: Devilman Apocalypse

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry