• Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Chernobyl

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Respire

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Zog

  • Vice

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Dynasties

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★