Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evita

Evita

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Race

Death Race

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enough

Enough

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Make Up

Make Up

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry