Lucinda has logged 21 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Du côté d'Orouët

Du côté d'Orouët

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The End of Everything

The End of Everything

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
I Woke Up Early the Day I Died

I Woke Up Early the Day I Died

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Take It Out in Trade

Take It Out in Trade

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
L.A. Takedown

L.A. Takedown

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Smorgasbord

Smorgasbord

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
Homing In

Homing In

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
We Are

We Are

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blanche

Blanche

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Mama, White Mama

Black Mama, White Mama

1973
×
★★★½
Edit this entry