Lucinda has logged 49 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Downrange

Downrange

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inspector Lavardin

Inspector Lavardin

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Gun Woman

Gun Woman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mainsqueeze

Mainsqueeze

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Call of Cuteness

Call of Cuteness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Broomshakalaka

Broomshakalaka

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mouse Heaven

Mouse Heaven

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer Kart

Killer Kart

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cattle Call

Cattle Call

2008
×
Edit this entry  
21
More

More

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Capitalism: Child Labor

Capitalism: Child Labor

2006
×
Edit this entry  
21
The Employment

The Employment

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Next Floor

Next Floor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Happiness

Happiness

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★½
Edit this entry  
20
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Clock

The Clock

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
The Clock

The Clock

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
The Clock

The Clock

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eaux d'artifice

Eaux d'artifice

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Clock

The Clock

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Aroused by Gymnopedies

Aroused by Gymnopedies

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Have You Seen My Movie?

Have You Seen My Movie?

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Clock

The Clock

2010
×
Read the review Edit this entry