pietra has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heavy

Heavy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Ashes

Little Ashes

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life

Life

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry