Lucas has logged 16 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Look Away

Look Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry