Sam has logged 14 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mascots

Mascots

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Piano

The Piano

1993
×
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry