louis has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apocalipsur

Apocalipsur

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
Read the review Edit this entry  
15
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shakira In Concert: El Dorado World Tour

Shakira In Concert: El Dorado World Tour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Twitches

Twitches

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Road to Roma

Road to Roma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skins

Skins

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry