• Rare Beasts

    ★★½

  • Seberg

    ★★

  • Waves

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • God

    ★★★½

  • The Perfect Candidate

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★

  • EXIT

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Butterflies

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Olla

    ★★★

  • Diego Maradona

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Virtues

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

    ★★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Zombies

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Thrive

    ★★★

  • Serious Tingz

    ★★★★

  • Talking About Trees

    ★★★★

  • So Long, My Son

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • Chasing the Jet Stream

    ★★★

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★½

  • Bait

    ★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Judy & Punch

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★