louferrigno has logged 51 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harvey

Harvey

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mirage

Mirage

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Sac de Merde

Sac de Merde

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Five Minutes

The Five Minutes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
There Goes the Neighborhood

There Goes the Neighborhood

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Strings

Strings

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Accattone

Accattone

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The She Beast

The She Beast

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Patriotism

Patriotism

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry