• Her Smell

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Now, Voyager

    ★★★★★

  • Mildred Pierce

    ★★★★½

  • All About Eve

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Tootsie

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½