mark has logged 16 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Edit this entry  
30
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read prior review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Christine

Christine

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry