daisy has logged 325 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry