• Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • Old

    ½

  • Titane

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★★

  • The Comey Rule

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Fandom

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Don't Let Go

    ★★

  • Fyre

    ★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Maniac

  • mid90s

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Lost & Found

  • Incredibles 2

  • Mirai

  • BlacKkKlansman

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★