• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★

  • The Night House

    ★½

  • Boys State

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Dirt

    ½

  • The Golden Glove

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Suspiria

    ★½

  • Roma

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • A Quiet Place

  • The Looming Tower

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Thelma

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Loving Vincent

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • LA 92

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • The Fate of the Furious

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • The Other Side of Hope

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★