• My Own Private Idaho

    ★★★★½

  • High Noon

    ★★★½

  • Johnny Got His Gun

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Amour

    ★★★★

  • Inside

    ★★★½

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Sleepaway Camp

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Nowhere

    ★★★★

  • Blazing Saddles

    ★★★★

  • They're Watching

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★½

  • Brazil

    ★★★