• Terminal

    ★½

  • A Kiss Before Dying

    ★★

  • Frozen

    ★★★½

  • I.T.

    ★½

  • Among Friends

    ★★

  • Splinter

    ★★★

  • Ed Wood

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Kiss the Girls

    ★★★½

  • Denial

    ★★★½

  • Match Point

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★

  • The Stray

  • Sketch Artist

    ★★

  • The Informers

    ★½

  • Black Rain

    ★★★½

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • China Moon

    ★★