• Tomb Raider

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★

  • Fifty Shades Freed

  • Tom Segura: Disgraceful

  • Proud Mary

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Hangman

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Acts of Vengeance

    ★★★

  • Jigsaw

  • The Super

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Escape Room

    ★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★

  • Crooked House

    ★★★

  • American Assassin

    ★★

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Wish Upon

    ★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Girls Trip

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

  • The Eyes

    ★★½

  • Escape Room

    ★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Devil in the Dark

  • Unforgettable

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Passengers

  • Elementary

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Shut In

    ★½

  • Miss Sloane

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Dark Crimes

    ★½

  • Denial

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★