London has logged 62 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tommy

Tommy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bogus

Bogus

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eerie

Eerie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life 2.0

Life 2.0

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Duck Duck Goose

Duck Duck Goose

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last of the Living

Last of the Living

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
District B13

District B13

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Chamber

White Chamber

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bandslam

Bandslam

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
R100

R100

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Fishplate

The Perfect Fishplate

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Moon River

Moon River

×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry