• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

  • Love Affair(s)

    ★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • My Octopus Teacher

  • Mulan

    ½

  • Cuties

    ★★★½

  • Frozen II

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Woman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Vivarium

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Adam

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle

  • Leaving Neverland

  • Bohemian Rhapsody

  • Every Day a Good Day

    ★★★½

  • mid90s

  • El Pepe, A Supreme Life

  • Boy Erased

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Adrift

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Bao

  • BAM batisseurs de l'ancien monde

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • Perfect Strangers

    ½

  • Alanis

    ★★½

  • It

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Zama

    ★★★½

  • Black Butterfly

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

  • Human's Music

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Okja

  • Baby Driver

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Passengers

    ★★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them