ⱠØⱠ₳ has logged 78 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lynn + Lucy

Lynn + Lucy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Super Sleuths

Super Sleuths

2014
×
Edit this entry  
29
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Can Never Really Know Someone

You Can Never Really Know Someone

2016
×
Edit this entry  
29
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Talk About Your Dreams

Talk About Your Dreams

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pauline Alone

Pauline Alone

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man Rots from the Head

Man Rots from the Head

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tell-Tale

Tell-Tale

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Somebody

Somebody

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
I Like Girls

I Like Girls

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sick Girl

Sick Girl

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Goes Round

Mary Goes Round

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue in the Face

Blue in the Face

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Miranda

Miranda

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Time Listener, First Time Caller

Long Time Listener, First Time Caller

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Zone

The Zone

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Kiss Kiss Fingerbang

Kiss Kiss Fingerbang

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wildflowers

Wildflowers

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Female Perversions

Female Perversions

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The River

The River

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Melvin Goes to Dinner

Melvin Goes to Dinner

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Things

The Shape of Things

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psychopaths

Psychopaths

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry