ⱠØⱠ₳ has logged 399 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Couch!

Couch!

2016
×
Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosebud

Rosebud

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Romance

Romance

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night

Last Night

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bubble

Bubble

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Frankie Keeps Talking

Frankie Keeps Talking

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
My First Mister

My First Mister

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bug Bite

Bug Bite

×
Read the review Edit this entry  
23
She Said, She Said

She Said, She Said

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Dream Girl

Dream Girl

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venus

Venus

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antares

Antares

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eat

Eat

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Loves the Sun

Who Loves the Sun

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Know You from Somewhere

I Know You from Somewhere

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Fuses

Fuses

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fits and Starts

Fits and Starts

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Setup, Punch

Setup, Punch

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Dick

Good Dick

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wake Up

Wake Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Copycat

Copycat

2015
×
Edit this entry  
14
No Crying at the Dinner Table

No Crying at the Dinner Table

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nevada

Nevada

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
2LDK

2LDK

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fill Your Heart with French Fries

Fill Your Heart with French Fries

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Dream Machine

Dream Machine

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry