• The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★½

  • A Cinderella Story

    ★★★★★

  • Ella Enchanted

    ★★★★★

  • Mona Lisa Smile

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★½

  • My Big Fat Greek Wedding

    ★★★★½

  • Kate & Leopold

    ★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • Annie

    ★★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Wish Upon a Star

    ★★★

  • The First Wives Club

    ★★★★

  • First Kid

    ★★½

  • The Pagemaster

    ★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Life with Mikey

    ★★½

  • Dave

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • A League of Their Own

    ★★★★½

  • Home Alone

    ★★★★½

  • Back to the Future Part III

    ★★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • Clue

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • WarGames

    ★★★½

  • Nine to Five

    ★★★★½

  • The Sound of Music

    ★★★★★