Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rubber

Rubber

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry