Oli has logged 23 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry