• Lulli

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Double Dad

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Legado Italiano

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • The Rental

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • She Said, He Said

  • Alice Júnior

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • K-12

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Daddy

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Us

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Bluesman

    ★★★½

  • Bird Box