• The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Stowaway

    ★★

  • Voyagers

    ★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • The Colony

    ★★

  • Shook

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Outside the Wire

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Belushi

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ★★½

  • Fatman

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Shark Encounters of the Third Kind

  • The Third Day

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Greenland

    ★★½