• Promising Young Woman

    ★★

  • Chef

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Erin Brockovich

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Girl Most Likely

    ★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • In the Heights

    ★★

  • Brother Bear

    ★★★★

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★