lizette has logged 31 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry