lizette has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Chair

The Chair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Main Event

The Main Event

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chappie

Chappie

2015
×
★★
Edit this entry  
02
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ladies in Lavender

Ladies in Lavender

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Edit this entry